Chatterbox / upovídálek pro děti 2 – 3 roky

Děti dochází do skupiny s jedním rodičem. Děti mají větší pasivní zásobu, ale začínají ji měnit v aktivní a používají slova a následně krátké struktury. Mají rády opakování aktivit a zpívání písniček. Tento kurz jde v souladu se schopnostmi, dovednostmi a zájmem dětí tohoto věku. Také mají preference a svůj názor, který potřebují sdělit. To je perfektní čas pro vytváření situací, kdy si děti musí říct o to, co chtějí v angličtině. Po celou dobu pouze angličtina. Děti ze začátku často reagují a používají slova v mateřštině a to slouží jako můstek k pojmenování hračky či situace dvěma názvy. Děti si zvykají a používají nenásilnou a hravou formou angličtinu. V této skupině spolu zažíváme běžné situace ve světě 2 – 3 letého dítěte. Všechno chceme vyzkoušet sami! Učíme se nové písničky, čteme knížky, tančíme, nalepujeme a ochutnáváme ovoce. Zlepšujeme se v rutinách – zdravení, poděkování, sdílení hraček, jsme ohleduplní vůči ostatním, atd.

 

Den a čas pro 2018/2019 bude upřesněn.

Součástí kurzu je obrázková  kniha s CD zaměřená na fonetiku z anglického nakladatelství Usborne Books. Děti by se měly věnovat angličtině každý den – stačí malou chvíli, ale opakovaně a pravidelně, aby se z toho stal zvyk a aby byl kurz úspěšný.

Čtení pohádek nebo poslouchání CD doma či v autě je ideální kombinace. Kurz je sestaven tak, aby učební hodiny vycházely z výukových obrázkových knih a CD.

Počet dětí ve skupině je záměrně limitovaný, aby všechny děti dostaly pozornost a měly prostor se zapojit do všech aktivit. V kurzu je dětem umožněno učit se prostřednictvím zážitků a všemi smysly.